U Löfflera vystavuje Štefan Filep / Korzár

Košický výtvarník Štefan Filep je momentálne v zajatí farby a pohybu. Presne tak sa totiž volá aktuálna výstava jeho tvorby v Múzeu Vojtecha Löfflera.

KOŠICE. Výstava sa koná pri príležitosti životného jubilea akademického maliara (60) a nájdete na nej prevažne tvorbu z ostatných piatich rokov, ale i ukážku jeho starších diel.

Tvorba Š. Filepa je plná symbolov a dýcha silným filozofickým podtextom.

„Každý nejakým spôsobom niečo hľadá. Pozeráme sa nielen dopredu, ale i hore a dole a premýšľame, kam smerujeme. Ja nie som výnimka. Je mi tiež blízka literatúra, ktorá hovorí o tom, že tu nie sme len tak náhodou. V tomto rozháranom svete je útecha, keď veríme, že je ešte niečo mimo nás. Môžeme len dúfať, že to je niečo lepšie. A presne to vkladám do obrazov. Prečo sme tu, kam nás to zavedie…,“ prezradil umelec.

Rastliny áno, figúry nie

Hoci je expresionista, momentálne uňho dominujú odkazy na rastlinné motívy.

„Rokmi je u mňa iná kresba, iná farebnosť. Hlavne som sa dal viac na témy s rastlinnými motívmi a cez nich sa vyjadrujem k ďalším témam. Tvorba je najmä hľadanie nových spôsobov vyjadrovania sa. Ak figúra, tak musí byť nejakým spôsobom zmenená, mne však už momentálne nie je blízka.“

Za to, čím je, ďakuje predovšetkým umelcom Ľudovítovi Feldovi, Vojtechovi Löfflerovi a Mikulášovi Axmannovi.

Výstava potrvá do 11. januára.

Jubilant. Umelcove diela môžete vidieť do 11. januára.

Jubilant. Umelcove diela môžete vidieť do 11. januára.

Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/7528246/u-lofflera-vystavuje-stefan-filep.html#ixzz3T8OQevZF

Komentáre sú uzavreté.